Rezerwat Ptasi Raj znajduje się niedaleko Gdańska na Wyspie Sobieszewskiej.
Szczególnie polecam rodzinom na taki wypoczynek. My byliśmy z małym synkiem. Zachwycił nas spacer wśród bogatej przyrody i przepięknego śpiewu różnych gatunków ptaków. Mieliśmy to szczęście, że wybraliśmy się w sierpniu, a wtedy pogoda była wyśmienita. Spacerowaliśmy w cieniu drzew rezerwatu, wdychając pachnącą bryzę morską.
Spacer okazał się bardzo naukowy, ponieważ ścieżka jest dokładnie oznaczona ba! nawet na szlaku stoją tablice informacyjne, z których wiele się dowiedzieliśmy. Po drodze wdrapaliśmy się na dwie wysokie wieże widokowe – no może syn się nie wdrapał z nami, bo w tym czasie słodko spał w wózku.
Widok z tych wież zapierała nasz dech w piersiach! Jak na dłoni mieliśmy Zatokę Gdańską i wpływające do niej piękne statki wycieczkowe.
Tak, byliśmy z małym dzieckiem z wózkiem. Szlak spaceru po Ptasim Raju umożliwia przejechanie wózkiem dziecięcym, jest wąsko, wydmy, ale także urokliwe mosty i pomosty.
Po kilku kilometrach doszliśmy do plaży. Widok spokojnej Zatoki Gdańskiej sprawił, że zostaliśmy na ciepłym piasku aby odpocząć.
Zachęcamy do odwiedzenia Ptasiego Raju. Podczas kilkugodzinnego spaceru minęliśmy może 10 osób, nie było tłumów jak na miejskim deptaku.
Wstęp do Ptasiego Raju i podziwianie wydm i Zatoki Gdańskiej z innej perspektywy jest całkowicie darmowy.
Przyjemnie spędziliśmy ten wakacyjny dzień a i syn był spokojny i wsłuchany w odgłosy ptaków.
Na pewno tam wrócimy, aby w te wakacje pokazać drugiemu już, nowonarodzonemu synkowi ten nasz Polski Ptasi Raj.
FAQ
Odpowiedzi na powyższe pytania zostały przygotowane z pomocą AI.
Jak oceniasz to miejsce?
Byłaś/eś w Rezerwat Ptasi Raj?
Dodaj swoją opinię i daj znać innym rodzicom co sądzisz o tym miejscu!
Miejsce zielone, czyste i atrakcyjne, jedyne w swoim rodzaju. Bagatela spotkać naraz tyle ptaków i oglądać ich z wieży widokowych a zarazem podziwiać Zatokę Gdańską. Spacerować w cieniu drzew a nie na rozgrzanym miejskim chodniku, oddychać zdrową morską bryzą a nie spalinami samochodów, słuchać trelu ptaków a nie warkot silników w korku. Polecam dla niesamowitych dźwięków ptaków.
jol_21
16 marca 2026 at 12:32Miejsce zielone, czyste i atrakcyjne, jedyne w swoim rodzaju. Bagatela spotkać naraz tyle ptaków i oglądać ich z wieży widokowych a zarazem podziwiać Zatokę Gdańską. Spacerować w cieniu drzew a nie na rozgrzanym miejskim chodniku, oddychać zdrową morską bryzą a nie spalinami samochodów, słuchać trelu ptaków a nie warkot silników w korku. Polecam dla niesamowitych dźwięków ptaków.