Centrum pomocy

Jest to dedykowane miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje o działaniu naszego serwisu. Dział ten będzie cały czas rozbudowywany o opis funkcjonalności dostępnych w ramach serwisu i aplikacji oraz będzie odpowiadał na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz do nas śmiało używając tego formularza kontaktowego.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Sekcja jest rozbudowywana, więc chwilowo może brakować jeszcze niektórych informacji. Dziękujemy za wyrozumiałość 🙂

Pytania ogólne

Staramy się, aby wszystkie opisy były jak najbardziej aktualne. Trudno jest jednak w dzisiejszych czasach nadążać za wszystkimi otaczającymi nas zmianami. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was trzy narzędzia, które mogą pomóc w utrzymaniu danych aktualnymi:

 1. Przy każdym miejscu i wydarzeniu dostępny jest button ZGŁOŚ BŁĄD. Jeśli widzisz, że jakieś dane są nieaktualne lub nieprawdziwe możesz za pomocą tego krótkiego formularza dać nam o tym znać.
 2. Opinie. Każdy zarejestrowany użytkownik może dodać swoją opinię do każdego miejsca i wydarzenia. Dzięki temu możesz dać znać innym rodzicom nie tylko o tym jak Tobie spodobało się dane miejsce, ale również możesz dać znać jeśli coś się zmieniło.
 3. Przy każdym miejscu i wydarzeniu widoczna jest również data ostatniej modyfikacji, co pomoże dodatkowo zorientować się w sytuacji na ile dane mogą być aktualne.

Serwis wystartował oficjalnie 12.03.2023 roku. Na start dodaliśmy tutaj tylko część odwiedzonych przez nas miejsc. Kolejnych kilkaset czeka w kolejce i sukcesywnie będziemy je dodawać.

ALE… „Polska dla dzieci” to serwis, gdzie również WY możecie dodawać odwiedzane przez Was miejsca. Mogą to być muzea, parki, place zabaw, ale też noclegi czy restauracje. Dzięki temu na mapie znajdzie się jeszcze więcej miejsc z całej Polski, co przyda się jeszcze większej ilości rodziców. My przecież nie damy rady być w każdym mieście i miasteczku 🙂

Zachęcamy do dodawania swoich miejsc. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Aplikacja mobilna już jest! Zobacz szczegóły tutaj lub bezpośrednio w sklepie Google Play lub App Store!

Treści w ramach serwisu „Polska dla dzieci” może dodać każdy zarejestrowany użytkownik i pod każdym wpisem widać, kto jest jego autorem. Dodatkowo każde nowe dodawane miejsce na mapę jest moderowane przez nasz zespół właśnie w tym celu, aby mieć jak najwięcej pewności, że opis nie posiada błędów a dodawane miejsce nie jest np. nieprawdziwe.

Dziękujemy za chęć pomocy i zgłoszenie błędu!

Są dwie opcje:

 1. Przy każdym miejscu i wydarzeniu dostępny jest button ZGŁOŚ BŁĄD. Jeśli widzisz, że jakieś dane są błędne możesz za pomocą tego krótkiego formularza dać nam o tym znać.
 2. Napisz do nas poprzez ten formularz kontaktowy i daj znać co jest nie tak 🙂

Certyfikat POLSKA DLA DZIECI to znak jakości, który przyznawany jest gminom, miastom, powiatom oraz atrakcjom, obiektom noclegowym i gastronomicznym, które spełniają wysokie standardy jeśli chodzi o miejsca przyjazne dla rodzin i dzieci.

Naszą misją jest docenianie miejsc, które inwestują w rozwijanie swojej infrastruktury i oferują różnorodne atrakcje, które są atrakcyjne zarówno dla naszych najmłodszych podróżników, jak i ich rodziców lub opiekunów. Dzięki naszemu programowi certyfikacji jesteśmy w stanie wyróżniać miejsca, które nie tylko zapewniają bezpieczne place zabaw i inne udogodnienia dla dzieci, ale również są m.in. fascynującymi muzeami, przyjaznymi restauracjami, uroczymi miejscami noclegowymi czy innymi ciekawymi miejscami dla dzieci.

Aby otrzymać Certyfikat POLSKA DLA DZIECI należy spełnić wymagania zapisane w regulaminie. Więcej informacji na temat samego Certyfikatu i regulaminu można znaleźć poniżej:

Zgodnie z regulaminem Certyfikatu dla gmin, miast i powiatów Certyfikat jest całkowicie BEZPŁATNY i nie wiąże się z ŻADNYMI opłatami na żadnym etapie. Aby otrzymać Certyfikat dla atrakcji, obiektów noclegowych i gastronomicznych dane miejsce musi posiadać aktywny roczny pakiet PREMIUM.

Dodawanie miejsc do mapy

Miejsce na mapie może dodać każdy zalogowany użytkownik.

W tym celu najlepiej na początku zarejestrować się tutaj, a następnie przejść do strony DODAJ MIEJSCE, gdzie można wybrać rodzaj miejsca jaki chce się dodać. Obecnie można wybrać: Atrakcje, Jedzenie i picie, Noclegi, Wydarzenia.

Każdy zarejestrowany użytkownik może dodać nieograniczoną ilość miejsc na mapie za darmo, czyli atrakcji, restauracji (jedzenie i picie) oraz miejsc noclegowych. W przypadku Wydarzeń można dodać tylko jedną ofertę za darmo. Zainteresowane obiekty mogą wykupić dodatkowy płatny pakiet, pozwalający na dodanie większej ilości informacji na temat miejsca i swojej oferty.

Żaden problem. Daj nam znać poprzez formularz kontaktowy, a postaramy się je dodać sami!

Ponieważ miejsca na mapie może dodać każdy zalogowany użytkownik, każdy wpis zgodnie z regulaminem serwisu podlega moderacji. Robimy to po to, aby jakość dodawanych miejsc na mapie oraz aktualność dodawanych danych była jak najwyższa. W ramach tego procesu zastrzegamy sobie możliwość m.in. poprawienia wprowadzonych danych, ich weryfikacji, jak również weryfikacji praw autorskich do przesyłanych treści czy dodania dodatkowych informacji związanych z miejscem lub wydarzeniem. Zgodnie z regulaminem mamy również prawo niezaakceptowania zgłoszeń m.in. o niskiej jakości czy zawierających błędne lub niekompletne informacje.

Zgodnie z regulaminem, każdy właściciel lub zarządzający danym miejscem lub wydarzeniem ma prawo na przejęcie dodanego miejsca. W tym celu należy założyć konto (najlepiej od razu na dane firmowe) i następnie przejść na stronę danego miejsca. W górnej sekcji dostępny jest przycisk „Przejmij kontrolę”. Należy go wybrać i po kontroli przez moderatorów miejsce zostanie przepisane na właściciela lub skontaktujemy się z Tobą w celu dodatkowej weryfikacji. Jest to proces całkowicie darmowy i nie wiąże się z żadnymi wymuszonymi opłatami. Prowadzenie dalej takiego miejsca w wersji podstawowej jest dożywotnio darmowe.

Konto użytkownika

Konto prywatne przeznaczone jest dla osób prywatnych, które wspólnie z nami chcą tworzyć mapę najlepszych miejsc dla rodzin w całej Polsce. Dzięki rejestracji można:

 • dodawać nowe miejsca na mapę,
 • zapisywać ulubione miejsca na swojej mapie
 • oraz komentować już dodane miejsca.

Konto firmowe jest kontem dedykowanym dla firm, czyli miejsc i obiektów, które również chcą znaleźć się na naszej mapie. Konto firmowe posiada dodatkowo dostęp do panelu analitycznego, możliwości dodatkowych promocji swojego miejsca, czy widok historii zamówień i subskrypcji. 

Oba rodzaje kont są całkowicie darmowe, na zawsze!

Nie ma możliwości zmiany typu zarejestrowanego konta.

W momencie zakupu subskrypcji konto prywatne zamienia się automatycznie w konto firmowe.

Po zalogowaniu się możesz zmienić swoje hasło, korzystając z tego linku.

Jeśli jesteś aktualnie wylogowana/y, możesz zmienić swoje hasło klikając link „Przypomnij hasło” na stronie logowania.

Prosimy o kontakt, jeśli chcesz usunąć swoje konto z naszej platformy, abyśmy mogli to zrobić odpowiedzialnie, pamiętając o Twojej prywatności.

Opis dostępnych opcji podczas dodawania miejsca

Poniżej znajdziesz opis wszystkich elementów, które można opisać w ramach dodawania atrakcji, restauracji, noclegów i wydarzeń oraz innych dostępnych opcji w wybranych pakietach. Niektóre pola opisowe są ogólnodostępne dla każdego w darmowych pakietach dla osób prywatnych i dla firm, inne są dostępne tylko w wyższych pakietach dostępnych dla firm. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Szczegóły dotyczące miejsca/wydarzenia – opis szczegółowy miejsca zawiera najważniejsze informacje istotne z punktu widzenia czytelnika. Zaliczamy tutaj takie pola jak:

 • Nazwa atrakcji
 • Slogan – krótki opis najważniejszych cech (limit 68 znaków)
 • Opis miejsca
 • Rodzaj miejsca
 • Kategoria miejsca

Atrybuty i zalety obiektu – dzięki rozbudowanemu systemowi kategorii filtrów możliwe jest dodanie dużej liczby atrybutów, które ułatwią odbiorcom odnajdywanie miejsc i wydarzeń, które spełnią ich indywidualne oczekiwania i potrzeby. Lista atrybutów różni się od rodzaju miejsca i kategorii.

W ramach atrybutów wyróżniamy m.in.:

 • Województwo i miasto
 • Region Polski
 • Udogodnienia dla dzieci
 • Udogodnienia w miejscu noclegowym
 • Standard hotelu
 • Rodzaj kuchni
 • Wiek dziecka
 • Tematyka
 • Dodatkowe tagi

Logo i główne zdjęcie – logo marki lub charakterystyczny obiekt oraz zdjęcie, które wyświetla się jako główne, ponad opisem miejsca lub wydarzenia. Maksymalny rozmiar zdjęcia głównego to 1 MB.

Galeria zdjęć – możesz dodać do 6 zdjęć przedstawiających dany obiekt lub wydarzenie, maksymalny rozmiar jednego zdjęcia to 5 MB.

Dodatkowa galeria zdjęć ** – możliwość zamieszczenie dodatkowych 12 zdjęć widocznych w oddzielnej zakładce na profilu miejsca. Maksymalny rozmiar jednego zdjęcia to 5MB.

Możliwość umieszczenia filmu reklamowego * – możliwość dodania linku do filmu ukazującego dane miejsce lub wydarzenie (należy podać link do YouTube).

Mapa i wskazówki dojazdu – dzięki wskazanej dokładnej lokalizacji użytkownicy łatwo będą nawigowani do konkretnego miejsca.

Dane kontaktowe – czyli podstawowe dane kontaktowe do obiektu czy wydarzenia takie jak numer telefonu i adres email.

Wbudowany formularz kontaktowy ** – jeśli zaznaczysz tą opcję, użytkownicy serwisu „Polska dla dzieci” będą mogli skontaktować się z Tobą za pomocą formularza zamieszczonego na naszym serwisie. Wiadomość będzie przekierowana na wskazany adres e-mail. Formularz jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.

Aktywny link do Twojej strony internetowej * – aktywny link pozwoli użytkownikowi w łatwy sposób przejść na stronę danego miejsca lub wydarzenia.

Linki do mediów społecznościowych * – dajemy tutaj możliwość dodania linków do popularnych mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok, Twitter itp), aby zainteresowany osoby mogły szybciej zobaczyć co dane miejsce lub wydarzenie przygotowało dla nich na swoich kanałach social media.

Godziny otwarcia – warto uzupełnić godziny otwarcia, bo użytkownicy mają możliwość filtrowania miejsc przez te, które są otwarte w danej chwili. Możliwe jest dodanie innych godzin otwarcia w każdym dniu tygodnia, również z przerwami w działaniu miejsca.

Dodatkowo, możliwe jest zaczytanie automatyczne godzin otwarcia z Google Maps.

Zakres cenowy – określenie za pomocą ilości symboli $ czy jest to miejsce drogie, tanie czy jest dostępne za darmo.

Cennik wstępu ** – to możliwość dodania cennika z poszczególnymi rodzajami biletów do atrakcji i na wydarzenie. Opcjonalnie można też dołączyć link do strony internetowej, gdzie są dostępne do zakupu bilety online

Cennik i rodzaje pokojów ** – w przypadku miejsc noclegowych można dodać cennik i rodzaj dostępnych pokojów wraz z opisem i zdjęciem.

Menu restauracji w formie graficznej * – dodając restauracje, można również dodatkowo dodać menu w formie graficznej z najpopularniejszymi daniami w ofercie, najlepiej skierowanymi do rodzin z dziećmi.

Pełne menu restauracji w formie oddzielnej zakładki ** – to możliwość dodania pełnego menu w oddzielnej zakładce na profilu miejsc a w kategorii „Jedzenie i picie”. Do każdej pozycji można przypisać opis, cenę i zdjęcie.

Oceny i recenzje – oceny oraz opinie użytkowników o danym miejscu lub wydarzeniu. Każde miejsce mogą oceniać zarejestrowani użytkownicy zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.

Możliwość szybkiego klonowania wpisu – dajemy możliwość zduplikowania dodanego już miejsca i wydarzeń – opcja taka jest dostępna po zalogowaniu do panelu użytkownika. Jest to szczególnie przydatne jeśli jest dostępnych kilka lokalizacji danego obiektu lub wydarzenie jest dostępne w kilku miastach.

Przypinanie dostępnych wydarzeń do profilu * – w serwisie jest możliwość podpięcia pod dane miejsce wcześniej utworzonego wydarzenia. Przykładowo gdy sala zabaw organizuje co tydzień spotkania taneczne, może w ten sposób poinformować o tym osoby zainteresowane.

Możliwość dodatkowego promowania oferty * – dajemy możliwość dokupienia dodatkowych pakietów na promowanie wskazanego miejsca lub wydarzenia. Dzięki dodatkowej promocji Twoje miejsce będzie najwyżej w wynikach wyszukiwania oraz będzie dodatkowo widoczne w ofertach promowanych. Takie oferty mają również dodatkowe oznaczenie na spisie miejsc.

Panel analityczny * – dostęp do pakietu analitycznego daje podgląd statystyk dla dodanych miejsc i wydarzeń: liczby wizyt, liczby odsłon, kliknięcia w przyciski nawigacji, platformy, przeglądarki, urządzenia, kraje użytkowników.

Znaczek „Zweryfikowane” przy ofercie Verified listing ** – dodatkowy znacznik przy miejscu lub atrakcji, który dodatkowo uwiarygodnia miejsce lub wydarzenie i pokazuje, że zostało ono dodane lub jest pod opieką właściciela.

Możliwość otrzymania Certyfikatu POLSKA DLA DZIECI ** – Aby otrzymać Certyfikat POLSKA DLA DZIECI należy spełnić wymagania zapisane w regulaminie. Więcej informacji na temat samego Certyfikatu i regulaminu można znaleźć poniżej:

Oferty specjalne / Zniżki dla klientów ** – chcesz jeszcze bardziej zachęcić odwiedzających stronę do wizyty w Twoim miejscu lub udziału w Twoim wydarzeniu? Przygotuj kod rabatowy, który będzie dostępny w serwisie „Polska dla dzieci”! W tej sekcji masz możliwość przygotowania krótkiego opisu, kodu zniżkowego oraz podania terminów jego obowiązywania.

Wsparcie zespołu przy wprowadzaniu oferty ** – pomożemy Ci stworzyć Twoją ofertę – oferujemy pomoc przy stworzeniu opisu Twojego miejsca lub wydarzenia tak, aby jak najbardziej zainteresowało odwiedzających i żeby wykorzystać w pełni wszystkie możliwości jakie daje „Polska dla dzieci”.

Priorytet widoczności w wynikach wyszukiwania *** – wykupując wybrane typy pakietów Twoje miejsce lub wydarzenie będzie znajdywać się na wyższych miejscach w wynikach wyszukiwania z oznaczeniem “Polecane”, niż w przypadku niższych pakietów. Ostateczne pozycja w wynikach wyszukiwania zależy od wielu czynników w tym lokalizacji, wybranych kategorii i tagów, jednak zawsze oferty z tą opcją posiadają wyższy priorytet niż pozostałe miejsca (poza dodatkowo promowanymi ofertami).

Dodatkowa widoczności w ofertach promowanych *** – w ramach najwyższych pakietów dla miejsc i wydarzeń dodane oferty będą również promowane w dodatkowym miejscach jak strona główna, polecane oferty itp. Ostateczne miejsce zależy od wybranych kryteriów danego pola, jednak zawsze oferty z tą opcją posiadają wyższy priorytet niż pozostałe miejsca (poza dodatkowo promowanymi ofertami).

Dodatkowe oznaczenie oferty *** – dodatkowo oferty oznaczone są znaczkiem „Wyróżnione”, dzięki czemu są bardziej widoczne w wynikach wyszukiwania.

Priorytetowa pomoc *** – oferujemy priorytetową pomoc w zakresie stworzenia oferty oraz rozwiązania problemów technicznych z dodaną ofertą.

Konsultacje w zakresie marketingu internetowego **** – dodatkowo, jeśli wykupisz roczną subskrypcję w pakietach VIP, otrzymasz od nas 1 godzinę darmowych konsultacji w zakresie marketingu internetowego.

Promocja w naszych kanałach social media **** – dodatkowo, jeśli wykupisz roczną subskrypcję w pakietach VIP, otrzymasz od nas dodatkową promocję swojego miejsca w naszych kanałach social media. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia szczegółów takiej promocji.

* – elementy dostępne w pakiecie Standard, Premium i VIP w subskrypcji miesięcznej/rocznej
** – elementy dostępne w pakiecie Premium i VIP w subskrypcji miesięcznej/rocznej
*** – elementy dostępne w pakiecie VIP w subskrypcji miesięcznej/rocznej
**** – element dostępny w pakiecie VIP w subskrypcji rocznej

Dodatkowa promocja ofert

Promuj swoje oferty, nadając im wyższy priorytet w wyszukiwaniu, umieszczając je w dodatkowych miejsce w serwisie oraz dodaj specjalne oznaczenia.

Oferty można łatwo promować, wybierając opcję „Promuj” w panelu użytkownika, przy wybranym miejscu lub wydarzeniu, które chcesz promować.

Pakiety dodatkowej promocji są kupowane oddzielnie od pakietów subskrypcji, a każdy pakiet niesie ze sobą inny poziom priorytetu, jak również inny czas trwania promocji.

Oczywiście! Jesteśmy w trakcie tworzenia pakietu reklamowego, a tym czasem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, za pomocą formularza kontaktowego

Sekcja jest rozbudowywana, więc chwilowo może brakować jeszcze niektórych informacji. Dziękujemy za wyrozumiałość 🙂
Zapisz się na NOWOŚCI.
Atrakcje. Wydarzenia. Zniżki.
Newsletter

✅ TAK, chcę zapisać się do newslettera, aby otrzymywać informację o nowych atrakcjach, wydarzeniach, promocjach i nowościach na PolskaDlaDzieci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez PolskaDlaDzieci.pl na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Wypełnij formularz
Napisz do nas!
Przejmij kontrolę
Znajdź swoje miejsce na naszej platformie i przejmij kontrolę.