Nowość! 104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

Szukasz pozycji z ciekawymi atrakcjami w całej Polsce dla rodzin z dziećmi? Polecamy Wam nowość: książkę „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem„. Sprawdzi się świetnie jako pozycja do której będziecie sięgać podczas planowanie kolejnych podróży jak również jako prezent dla rodziny z mniejszymi i starszymi dziećmi.

Pojawienie się maluszka na świecie to prawdziwy game changer. Wywraca całe życie do góry nogami i sprawia, że teraz wszystko kręci się wokół nowego członka rodziny. Początkowo dzidziuś nie potrzebuje wiele do szczęścia, jednak z każdym miesiącem życia staje się coraz bardziej bystry, wchodzi w interakcje z innymi i chce poznawać świat po swojemu. Rodzice też z reguły nie chcą siedzieć w domu i coraz chętniej wybierają się z dzieckiem na wyjazdy. I o ile taki niemowlak niekoniecznie będzie korzystać z wyjazdów ile wlezie, o tyle już taki 3- czy 4-latek nie przejdzie objętnie obok placu zabaw, chętnie pójdzie do parku z dinozaurami czy aquaparku.

Skąd w ogóle pomysł na taką książkę? Wielokrotnie dostawaliśmy prośbo o polecenia… Przeróżne! Gdzie jest najlepszy dinopark? Co robić z 4-latką w Trójmieście? Jakie muzeum w Warszawie polecacie na niepogodę? Czy z 2-latek może wejść do Suntago? Czy po skansenie w Sierpcu da się przejechać wózkiem? Tych pytań było naprawdę wiele, a my zawsze na każde odpowiadaliśmy i dochodziliśmy do wniosku, że brakuje pozycji, która by podrzucała masę inspiracji z atrakcjami dla rodzin z dziećmi, a jednocześnie dostarczała wiele praktycznych informacji.

Pojawił się więc pomysł na… ebooka. Był to ebook opisujący 52 atrakcje w Polsce, a po wielu zapytaniach zdecydowaliśmy się na wydruk tej pozycji i sprzedawanie książki. Jednak nadal mieliśmy poczucie, że temat nie jest wyczerpany. Odkrywaliśmy coraz to nowsze i ciekawsze miejsca w Polsce i niejednokrotnie mówiliśmy: o, to jest miejsce, które powinniśmy zamieścić w naszej (już wydanej) książce.

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

Atrakcji przybywało, a my długo zastanawialiśmy się czy wydać drugą część, np. Kolejne lub Nowe 52 atrakcje czy stworzyć zupełnie nową pozycję. Zdecydowaliśmy się na tą drugą opcję. Dlaczego? Ponieważ nie chodziło tutaj o po prostu dopisanie kolejnych, dodatkowych atrakcji. Chodziło o to, aby zaktualizować obecne informacje, znacząco je rozszerzyć, dodać jeszcze więcej praktycznych porad i… usunąć niektóre pozycje. Postanowiliśmy to zrobić, bo zależało nam jeszcze bardziej na różnorodności i atrakcjach w różnych regionach Polski. Jednak ważne: jeśli coś było w 52 atrakcjach, a nie jest w najnowszej pozycji, nie oznacza, że nie jest to miejsce warte uwagi.

Dlaczego akurat 104 atrakcje?

52 atrakcje były symboliczne bo miały oznaczać atrakcje na każdy weekend w roku. Teraz tą liczbę podwoiliśmy! Co prawda miejsc, które chcielibyśmy pokazać i opisać znamy i odwiedziliśmy znacznie więcej, jednak gdybyśmy chcieli je wszystkie opisać to ta pozycja byłaby zdecydowanie zbyt obszerna i mało wygodna do czytania 🙂

Początkowo postanowiliśmy ograniczyć się do 100 pozycji, ale było tak ciężko zamknąć się w tej liczbie, że pozwoliliśmy sobie na dodanie jeszcze 4 pozycji. Zależało nam na przedstawieniu miejsc o różnej tematyce, różnych atrakcjach i adresowanych do dzieci w różnym wieku.

Jakie atrakcje są opisane w książce „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem”?

W książce „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem” atrakcje są podzielone tematycznie. Jest rozdział z atrakcjami wodnymi, centrami nauki, dinoparkami, atrakcjami związanymi z koleją, muzeami, przyrodą, parkami rozrywki, parkami tematycznymi, skansenami, zwierzętami oraz zamkami i pałacami. Jak widzicie zakres jest naprawdę szeroki i coś dla siebie znajdą zarówno fani i fanki dinozaurów jak również szybkich karuzel i rollercoasterów.

Każda z atrakcji jest opisana w podobny sposób: krótki wstęp, obszerniejszy opis, a w wydzielonej części znajdują się informacje praktyczne: kontakt, dojazd, ceny, nasza opinia oraz tagi określajace m.in. czy jest to miejsce otwarte sezonowo, na niepogodę, na cały dzień itp.

Do tego, przy każdej atrakcji znajdują się zdjęcia, w znaczącej większości naszego autorstwa.

Przedsprzedaż już ruszyła!

Zainteresowani? Przedsprzedaż książki już trwa, a już niedługo, bo od 26. kwietnia będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

 

Jesteśmy przekonani, że ta pozycja pomoże Wam w planowaniu zarówno bliższych jak i dalszych wyjazdów po Polsce!

Wspaniałych podróży,

Kamila i Paweł.

Zapisz się na NOWOŚCI.
Atrakcje. Wydarzenia. Zniżki.
Newsletter

✅ TAK, chcę zapisać się do newslettera, aby otrzymywać informację o nowych atrakcjach, wydarzeniach, promocjach i nowościach na PolskaDlaDzieci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez PolskaDlaDzieci.pl na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Wypełnij formularz
Napisz do nas!
Przejmij kontrolę
Znajdź swoje miejsce na naszej platformie i przejmij kontrolę.